HIFU

HIFU – NIECHIRURGICZNY LIFTING TWARZY I CIAŁA

Nowoczesna metoda HIFU

Najsilniejsza na rynku estetycznym forma walki  z utratą jędrności skóry, opadającym owalem twarzy, zmarszczkami oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Urządzenie bazuje na nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej energii, które dzięki możliwości koncentrowania się na 3 głębokościach  precyzyjnie penetrują tkankę i  działają w miejscu problemu nie naruszając przy tym bariery naskórka. Dzięki temu zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i  w pełni bezpieczny dla pacjenta, a możliwość wystąpienia powikłań jest  minimalna. Metoda HIFU najczęściej wykorzystywana jest w liftingu twarzy oraz szyi ale idealnie sprawdza się także jako zabieg modelujący sylwetkę. W Naszej Klinice dysponujemy urządzeniem medycznym wzbogaconym o funkcję LIPOSONIX będącą formą niechirurgicznej liposukcji, dzięki której szybko i bezboleśnie pozbywamy się tkanki łuszczowej . Głowica wykorzystywana  w zabiegach ujędrniających skórę twarzy i szyi idealnie sprawdza się także w przypadku wiotkich skór brzucha, talii, pośladków, kolan, ud oraz ramion. Takie połączenie skutkuje ekspresową utratą centymetrów nawet do kilkunastu centymetrów podczas jednego zabiegu.

Mechanizm działania technologii HIFU opiera się na wytworzeniu w tkance mikropoparzeń co dla pacjenta jest całkowicie nieodczuwalne a  prowadzi do odbudowy i regeneracji stymulowanych obszarów poprzez produkcję elastyny i włókien kolagenowych. Skutkuje to natychmiastowym efektem napięcia skóry, jej zagęszczenia oraz wygładzenia.

Przygotowanie do zabiegu:

Zabieg rozpoczyna się konsultacją lekarską bądź kosmetologiczną, podczas której wykluczone są przeciwwskazania, a pacjent kwalifikowany jest do zabiegu poprzez dobór odpowiedniego programu terapeutycznego. Po wykonaniu dokumentacji fotograficznej i w przypadku zabiegów na ciało – pomiarów okolicy poddanej zabiegowi osoba wykwalifikowana do przeprowadzenia zabiegu aplikuje na obszar zabiegowy żel przewodzący ultradźwięki i przykłada głowicę emitującą falę. Zabieg jest bezbolesny, a parametry ustawiane do odczuć pacjenta. Odczuwalne może być ciepło, delikatne pieczenie bądź kłucie. Pacjent od razu może wrócić do codziennego funkcjonowania bez ryzyka dyskomfortu. Efekty procedury HIFU w postaci liftingu, zagęszczenia skóry i w przypadku zabiegów na ciało utraty centymetrów można zauważyć już w momencie zakończenia zabiegu, ale końcowy rezultat obserwuje się po trzech miesiącach.

Wskazania

skóra wiotka z utratą jędrności

redukcja zmarszczek

konturowanie twarzy,

redukcja podwójnego podbródka,

likwidacja nadmiaru kilogramów

Przeciwskazania

ciąża i laktacja

choroba nowotworowa

elementy metalowe w ciele

przyjmowanie leków przeciwzapalnych na stałe

zaburzenia czucia w miejscu zabiegowym

choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry w miejscu zabiegowym